مجموعه چیرا شما را به خرید بهترین محصولات شوینده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پودر لباسشویی چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

تاریخچه پودرلباسشویی به کجا برمی‌گردد؟چطور پودر ماشین لباسشویی مطلوب را گزینش کنیم ؟پودر لباسشویی چیست و با مایع لباسشویی چه تفاوتی دارا‌هستند؟پودر ماشین لباسشویی ایرانی چه مزیت‌هایی دارااست؟
پودر لباسشویی چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

پودر لباسشویی چیست ؟ پوشیدن لباس‌های تروتمیز و منزه، علاوه بر تقویت روحیه‌ی شخصی، در موضع اجتماعی و اعتماد‌به‌نفس نیز مفید میباشد. توجه در مراحل شستشوی لباس، سبب ساز می‌گردد لباس‌ها شرایط نخستین را حفظ نمایند و مدام پاک به نظر بیایند. کیفیت پودر ماشین لباسشویی ، تاثیر متعددی بر تمیزی، نگهداری شرایط، ارتفاع قدمت لباس و مراقبت از ماشین لباسشویی داراست.
پودر لباسشویی چیست و چه خاصیتی می بایست داشته باشد ؟ پودرهایی که استاندارد نباشند، سبب می شوند لباس پس از بازه زمانی کوتاهی وضعیت اول‌اش را از دست بدهد، رنگش تغییر و تحول نماید و کم‌کم پوسیده گردد، ضمنا محفظه پودر ماشین لباسشویی نیز آسیب می‌بیند. وقت خرید، تنوع پودرهای شوینده ممکن است منجر به سردرگمی‌تان گردد. این نوشته ی علمی راهنمای گزینش پودرلباسشویی میباشد و در خرید شوینده مطلوب کمکتان می‌نماید.
پودر لباسشویی چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

تاریخچه پودرلباسشویی به کجا برمی‌گردد؟

 

تاریخچه پودرلباسشویی به کجا برمی‌گردد؟

پیش از هرچیز می بایست بدانیم پودر لباسشویی چیست ؟ حال برای اینکه بدانیم پودر لباسشویی چیست در ادامه با ما همراه باشید.

یک شوینده قلیایی و کارکشته میباشد که اولین بار در سال ۱۹۰۷ در آلمان ایجاد شد. پیش از این، صرفا ماده‌ی شوینده، صابون خانگی بود البته صابون خانگی از پس باکتری‌ها و قارچ‌ها برنمی‌آمد و نیاز به شوینده‌ی توانمند‌تری حس می شد. به این ترتیب پودر شوینده به سرعت همه‌گیر شد. ادغام پودرها به‌مرور مجال بهبود پیدا کرد و امکاناتی مانند قابل انعطاف کردن لباس و مراقبت رنگ پارچه به ترکیباتش اضافه شد.
امروزه پودر، از پرکاربردترین و مهمترین ماده شوینده میباشد که توان تمیز‌کنندگی بالایی دارااست و به سرعت باکتری‌ها و لکه‌های سرسخت را از روی پارچه پاک می‌نماید. در کشور‌ایران، اکثراً تاید را با اسم پودر لباسشویی میشناسند، ولی پودر لباسشویی اسم یک کارخانه معروف تولید پودرلباسشویی و صرفا یکی‌از گونه های متعدد پودر میباشد.

 

چطور پودر ماشین لباسشویی مطلوب را گزینش کنیم ؟

 

چطور پودر ماشین لباسشویی مطلوب را گزینش کنیم ؟

یکی پرسش‌های رایج در مغازه‌ها این میباشد که « پودر ماشین لباسشویی چی خوبه ؟» برای جواب به‌این پرسش، اول بایستی گونه های پودر ماشین لباسشویی را بشناسیم و آن‌گاه با دقت به محصول لباس‌ها، شوینده مطلوب را تعیین کنیم.
محصول ها کمپانی‌های متفاوت، ساختار شیمیایی، آنزیم، قدرت تمیزکنندگی و عطر‌های متعدد و متنوعی دارا‌هستند. شناختن خصوصیت اشکال پودر ماشین لباسشویی سبب ساز می گردد پودر ماشین لباسشویی مطلوب را تعیین کنیم تا به الیاف و رنگ پارچه و محفظه شوینده ماشین لباسشویی آسیبی نرسد. پودر شوینده از حیث کاربرد، به سه مجموعه کلی تقسیم میشود:
• پودر ماشین لباسشویی اختصاصی لباس‌های رنگی: ساختار شیمیایی و قدرت تمیز‌کنندگی این ماده طوری تولید شده تا در عین تمیزی و ازبین رفتن لکه‌ها، به رنگ پارچه آسیبی نرسد و درخشندگی‌اش را از دست ندهد. برای شستن لباس‌های رنگی بهتر میباشد به طبعً از پودرهای اختصاصی و استاندارد به کارگیری کنیم زیرا بقیه پودرها، یا توان تمیزکنندگی بالایی دارا هستند و رنگ پارچه را از در بین می برند و منجر پوسیدگی‌اش می شوند، یا توان شویندگی ضعیفی دارا‌هستند و لباس به‌خوبی پاک نمیشود. ضمنا استعمال از شوینده اختصاصی، سبب پرهیز از رنگ دادن لباس‌ها به یکدیگر می‌گردد. پودر اختصاصی لباس‌های رنگی در برندهای فرنگی با نماد «color» یا این که «colour»، و در برندهای ایرانی با عبارت «منحصر به فرد لباس‌های رنگی» قابل تشخیص میباشد.
• پودر ماشین لباسشویی اختصاصی لباس‌های سپید: این مواد قدرت تمیزکنندگی بالایی دارا هستند و سبب نگهداری رنگ سپید پارچه و درخشندگی‌اش می شوند. در حالتی‌که برای شستن لباس‌های سپید از پودر اختصاصی به کار گیری نکنید، رنگ لباس کم کم کدر و چرک آلود میشود و به زرد متمایل میگردد. پودر اختصاصی لباس‌های سپید، در برندهای فرنگی با نشانه «white» و در برندهای ایرانی با عبارت «مخصوص لباس‌های سپید» معین گردیده‌است.
• پودر ماشین لباسشویی منحصر به فرد لباس‌های نوزادان و کودک ها: این شوینده‌ها فارغ از عطر و آنزیم می‌باشند و مخصوص پوست نازک و آسیب‌پذیر بچه آماده سازی گردیده‌اند. این ماده، در عین ازبین بردن باکتری‌ها، از پوست بچه نگهداری می‌نماید و سبب ایجاد آلرژی و حساسیت نمیشود. این پودرها با عبارت «ویژه کودک ها» نشانه‌گذاری گردیده‌اند و برای مبتلایان به بیماران پوستی نیز پیشنهاد می گردند.

پودر لباسشویی چیست و با مایع لباسشویی چه تفاوتی دارا‌هستند؟

پودر لباسشویی چیست و با مایع لباسشویی چه تفاوتی دارا‌هستند؟
پودر لباس شویی دربردارنده ماده‌ای به اسم بلیچ (وایتکس) میباشد که منجر میگردد پودر نسبت به مایع لباسشویی توان تمیز‌کنندگی و لکه‌بری بیشتری داشته باشد. مایع مخلوط ضعیف‌تری دارااست و برای لباس‌های رنگی و حساس پیشنهاد می شود. ولی پودرهای فارغ از بلیچ نیز گزینش قابل قبولی برای شستن لباس‌های رنگی و حساس می باشند، زیرا به الیاف پارچه آسیبی نمی‌زنند.
پودرها دربردارنده آلکیل بنزن سولفونات می باشند و لکه‌ های عمیق مانند لکه‌ی خاک، گِل و روغن را از میان می برند، نسبت به مایع‌ها تاریخ انقضای بیشتری دارا هستند و سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می گردند، همینطور به‌دلیل بسته‌بندی کاغذی، با محیط‌زیست سازگارترند.
برای خردسالان و بیماران تنفسی از پودر ماشین لباسشویی فارغ از عطر استفاده فرمائید
برای شستن لباس کودک ها و بیماران تنفسی، مسلماً از پودر ماشین لباسشویی فارغ از رایحه استعمال فرمائید، زیرا اسانس‌ها و ترکیبات جانور در این ماده می تواند سبب تولید آلرژی و حساسیت گردد. اما این اسانس قادر است در بقیه افراد هم سبب آلرژی پوستی و حساسیت گردد، در صورتی پس از پوشیدن لباس، پوستتان در گیر جوش قرمز‌رنگ، بی آبی پوست، خارش و التهاب شد، از پودرهای فارغ از ‌عطر به کار گیری نمائید.
پودرهای بدون عطر، فاقد اسانس، عطر، مواد نگه‌دارای و مواد سفید کننده می‌باشند، به همین دلیل انتخاب قابل قبولی برای پوست‌های حساس به‌شمار میروند.

پودر ماشین لباسشویی ایرانی چه مزیت‌هایی دارااست؟

پودر ماشین لباسشویی ایرانی چه مزیت‌هایی دارااست؟
امروزه پودر ماشین لباسشویی ایرانی ، با خصوصیت‌های گوناگون و تنوع بالا در دسترس میباشد. این تولیدات از نگاه کیفیت شستشو چیزی کمتر از برندهای فرنگی ندارند. میزان کلرید سدیم در پودرهای ایرانی به حداقل رسیده میباشد، یعنی آنزیم‌ها بهتر کار می‌نمایند و با وسعت مقداری ماده شوینده، می‌توان مقدار متعددی لباس شست.
از سایر مزیت‌های به کارگیری از پودرلباسشویی ایرانی، می‌توان به قیمت مناسب به جهت حذف هزینه‌های واردات، داشتن بسته‌بندی سازگار با محیط‌ زیست و کیفیت شستشوی بالا فارغ از آسیب به بافت و رنگ لباس اشاره نمود.

مدیریت مجموعه : مهندس وحید رشیدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه چیرا شما را به خرید بهترین محصولات شوینده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید